MK Psikoloji ve Diyet Kliniği’nde Uzman Klinik Psikolog Mehlika Kartöz Balcı çocuk, ergen, yetişkin ve çiftlere psikoterapi hizmeti, Diyetisyen Hilal Yaman çocuk, ergen ve yetişkinlere beslenme ve diyet danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Mehlika Kartöz Balcı

Klinik Psikolog Mehlika Kartöz Balcı

Uzman Klinik Psikolog Mehlika Kartöz Balcı lisans eğitimini %100 İngilizce Psikoloji bölümünde yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Ardından Klinik Psikoloji alanında tezli yüksek lisans programından mezun olmuştur. Eğitimleri sırasında NP İstanbul hastanesi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesi, Pedam gibi merkezlerde stajlarını tamamlamıştır. Yüksek lisansı sırasında Ümraniye Belediyesi’ne bağlı kültür merkezlerinde ergen ve yetişkinlere psikoterapi hizmeti vermiştir.

Klinik Psikolog Mehlika Kartöz Balcı kendi kurduğu MK Psikoloji ve Diyet Kliniği’nde çocuk,ergen, yetişkin ve çiftlere psikoterapi hizmeti vermektedir. Yaygın olarak kullandığı psikoterapi ekolleri EMDR ve Bilişsel-Davranışcı psikoterapidir.

Okullar / Eğitimler

  • Fatih Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji (İstanbul, 2012)
  • Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji (İstanbul, 2016)
  • POEM- SCID-1 VE SCID-2
  • PETAD – Aile Danışmanlığı
  • Dr. Olcay Güner- Sınavlara Yönelik Bir Performans Geliştirme Programı (PERGEL)
  • Prof. Dr. Hakan Türkçapar – Bilişsel-Davranışcı Psikoterapi Eğitimi
  • Türk Psikologlar Derneği – WISC-R Uygulayıcısı Eğitimi
  • Davranış Bilimleri Enstitüsü (Emre Konuk)- EMDR 1. Düzey eğitimi

Diyetisyen Hilal Yaman

Atatürk Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Her yaştan hasta/danışan ile çalışarak, online veya yüz yüze beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir. Yüz yüze beslenme danışmanlığı hizmetini; Isparta’da, MK Psikoloji ve Diyet Kliniği’nde sunmaktadır.

Okullar / Eğitimler

Atatürk Üniversitesi, 2021 – Çocuk Gelişimi

Atatürk Üniversitesi, 2018 – Beslenme ve Diyetetik

Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi

Hilal Yaman